04-06-2018 07:15

Czy jesteś gotowy zmierzyć się z otyłością....balonem żołądkowym?

 

Czy jesteś gotowy zmierzyć się z otyłością....balonem żołądkowym?


Otyłość to problem nie tylko estetyczny, to przede wszystkim śmiertelna choroba. W Europie z powodu otyłości umiera milion osób rocznie, a gros osób otyłych cierpi dodatkowo na cukrzycę, miażdżycę czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Nadmierna tusza ( wskaźnik BMI>30) to także wyższe ryzyko zachorowania na nowotwory jelita grubego, pęcherza moczowego czy trzustki. 


Pod względem ilości osób otyłych Polska zajmuje niechlubne 5 miejsce w Europie.  Dane są tym bardziej zatrważające, że z roku na rok grubasów jest coraz więcej, a dane  z 2016 r. jasno pokazują, iż połowa dorosłych w Polsce jest otyłych lub ma nadwagę.1  


Jeśli zależy Ci na poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia, jeśli chcesz prowadzić zdrowszy tryb życia i cieszyć się nim, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy – zastosuj balon żołądkowy. 


Dlaczego balon żołądkowy  ?


Balon żołądkowy jest prostą, niechirurgiczną procedurą leczenia nadwagi i otyłości. Uczy zdrowych nawyków żywieniowych, dzięki którym schudniesz nawet kilkadziesiąt kilogramów i utrzymasz wagę nawet po usunięciu balonu. 


Procedura


Balon  żołądkowy umieszczany jest w żołądku podczas prostej, niechirurgicznej procedury ambulatoryjnej. Najpierw podawane jest pacjentowi krótkotrwale znieczulenie dożylne (pod kontrolą anestezjologa), które wprowadza pacjenta w stan uspokojenia i komfortu. Następnie wykonuje się diagnostyczną endoskopię, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań i że można bezpiecznie przeprowadzić zabieg. 


Opróżniony balon żołądkowy wprowadza się przez przełyk do żołądka. Następnie za pomocą strzykawki, napełnia roztworem soli fizjologicznej. Po napełnieniu balon jest mniej więcej wielkości grejpfruta.  Cała procedura trwa około 20 minut. Po około dwóch godzinach większość pacjentów udaje się do domu, aby, pod kontrolą dietetyka, rozpocząć nowy etap życia.


Po 12 miesiącach balon Orbera 365, zostanie usunięty. Prosta i niechirurgiczna procedura wyjęcia balonu jest bardzo podobna do procesu umieszczania. Po usunięciu balonu żołądkowego bardzo ważna jest dalsza współpraca z dietetykiem zakresie przestrzegania indywidualnej diety i planu ćwiczeń. Pomoże to utrzymać dobry i zdrowy tryb życia, jednocześnie osiągając swoje cele w dążeniu do wymarzonej wagi.


Rezultaty


Najwięcej kilogramów tracisz w ciągu pierwszych trzech miesięcy, ale dzięki temu, że balon pozostaje się w żołądku przez rok, nauczysz się jeść mniejsze porcje i tym samym utrzymać swoją nową wagę. 


Musisz jednak pamiętać, że sam fakt posiadania balonu w żołądku nie wpłynie na utratę wagi. Bezwzględnie musisz zmienić  swoje złe nawyki żywieniowe – najlepiej pod kontrolą dietetyka oraz zwiększyć aktywność fizyczną.  Przez co najmniej 6 miesięcy po usunięciu balonu powinieneś pozostać pod kontrolą specjalisty, aby świadomie utrzymać uzyskaną wagę lub tracić kolejne kilogramy. 


Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, w ciągu roku od założenia balonu, Twoja masa ciała może zmniejszyć się nawet o kilkadziesiąt kilogramów. 


Balon żołądkowy dla kogo?


Balon żołądkowy przeznaczony jest dla osób dorosłych, u których:

  • wskaźnik masy ciała BMI znajduje się w przedziale od 30 do 40.

Aby prawidłowo obliczyć wskaźnik BMI należy zastosować wzór:
BMI = masa ciała (kg)/[wzrost (m)]2
Np.: jeśli ważysz 100 kg przy wzroście 170 cm to: 100/ (1,7) ² = 34,6  - 
twoja waga pozwala na założenie balonu żołądkowego 

  • inne metody redukcji masy ciała: dieta, farmakologia, zwiększenie aktywności fizycznej nie przyniosły efektu.

Przeciwwskazania:

  • niechęć do zmiany nawyków żywieniowych,
  • choroba nowotworowa,
  • przewlekłe zaparcia,
  • wrzody żołądka,
  • zaburzenia endokrynologiczne,
  • ciąża lub karmienie piersią,
  • uzależnienie od narkotyków lub alkoholu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

 

W ORTHO SPORT  MEDICAL zabieg implantacji balonu Orbera 365 wykonuje doktor Michał Spychalski, specjalizujący się w endoskopowym leczeniu guzów przewodu pokarmowego (ESD), leczeniu achalazji (POEM) oraz endoskopowym leczeniu otyłości. Doktor Spychalski prowadzi cykliczne kursy z endoskopii zabiegowej dla gastrologów i chirurgów z całej Polski. Był wykładowcą podczas zjazdów naukowych w Japonii, Francji, USA oraz w Polsce. Odbył również szereg szkoleń endoskopowych w wiodących klinikach na świecie, w tym szkolenie w zakresie endoskopii bariatrycznej w Madrycie (2015).


Skontaktuj się  z  naszym zespołem Concierge:

kontakt@orthosportmedical.pl lub telefonicznie: 884 934 231  i zmień swoje życie z balonem żołądkowym.


 

______________________________________________________________________________________________

1. Stan zdrowia ludności Polski publikowanych w 2006, 2011 i 2016. 

 

 

quanmedia